Jedinečné události si žádají jedinečné místo

Reprezentační zařízení Akademie věd České republiky. Hotel na Praze 6 nabízející ubytování v historických interiérech. Kavárna se sezónním a denním menu. Krásné místo pro konference a kulturní události s neopakovatelnou atmosférou. Nezapomenutelné svatební místo.

Rezervovat pokoj
Czech hotel awards - Vila Lanna
Czech hotel awards - Vila Lanna

Nabízíme Vám jedinečnou příležitost posedět si v kavárně historické budovy Lannovy vily, která se v chladnějších měsících nachází v nádherně zdobeném Travenském salonku. Kavárna je otevřena denně od 11:00 do 21:00. Ochutnat můžete nejen výbornou kávu a skvělé dezerty, ale i denní či sezónní menu šéfkuchaře spolu s širokou nabídkou vín. V létě se usaďte na příjemnou terasu orientovanou do tiché zahrady. V Kavárně pořádáme také společenské akce, degustace, gastro večery nebo tematické přednášky a koncerty.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Praha patří k nejkrásnějším evropským městům a vila Lanna k nejkrásnějším pražským hotelům s neopakovatelným géniem loci. Vyberte si jeden ze zážitkových pobytových balíčků nabízejících umění a historii, komfort a vyjímečný relax. Pobyt ve vile Lanna můžete koupit i jako dárkový poukaz.

Pro naše klienty jsme připraveni profesionálně zorganizovat konference, školení, semináře, teambuildingy, workshopy, firemní akce či pracovní setkání. Naše reprezentativní zasedací prostory přizpůsobíme vašim požadavkům, ať už si přejete uspořádat menší jednání, mezinárodní konferenci či kulturní akci.

Jedinečné události si žádají jedinečné místo!
A vila Lanna je skvělé místo na svatbu. Kromě nádherné architektury, bohatě zdobených salonků, přilehlých teras a klidné zahrady můžeme nabídnout pohodlné ubytování, nápaditou kuchyni a bohaté zkušenosti s organizací svateb.

Věděli jste, že stavebník vily Vojtěch (německy Adalbert) Lanna ml. patřil do výjimečného česko-rakouského rodu podnikatelů, který u nás zanechal významné kulturní a technické dědictví a bývá přirovnáván svým významem a přínosem pro českou společnost k rodu Baťů? Inspirativní příběh Čechy i Němci respektovaného podnikatele, filantropa a sběratele umění se odehrává v časech epochálních proměn průmyslu, společnosti a umění ve druhé polovině 19. století. Novostavba Vojtěcha Lanny byla nejen první pražskou předměstskou vilou. Představitel nové společenské třídy tu jejím prostřednictvím vystoupil i jako propagátor novorenesančního stylu. Do stavby a bohaté výzdoby salonů otiskl svou rodovou historii, vzdal hold antické tradici římských vil, propojil mytologická témata s oslavou své rodiny.